Dermaroller

Dermaroller dönen plaka üzerinde çok sayıda iğnenin bulunduğu bir mekanizmadır. Dermaroller uygulamasının prensibi döner tabakadan yararlanarak üzerindeki iğnelerle cilde mikro delikler açmaktır. Bu küçük delikler sayesinde cilde ne sürülürse sürülsün ürün cilt altına kolaylıkla ulaşacaktır.

Bir ürünü dermoroller uygulamasından sonra sürmek normal cilde sürmekten çok daha etkili olmaktadır.

Yüz bölgesinde kullanılmasının avantajları?

Yüz bölgesindeki derimizin hassas ve doğrudan göz önünde olması uygulamın bu bölgede yapılmasının avantajlarını artırmaktadır. Uygulamadan önce yüz dezenfekte edilmelidir. Daha sonra belirli bir baskı ile birkaç kere aynı bölgeye uygulanarak binlerce küçük mikro delikler açılır. Bu küçük hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kendi kollajenini üretmesini sağlar. Uygulama alanının büyüklüğüne bağlı olarak, işlem 15 dk.’dan 1 saat’e kadar sürebilir. Sonuçlar 3 ay ile 9 ay arasında tam olarak alınır. Kontrollü çalışmalarda 6-8 hafta sonrasında kollajende %200 artış görülmüştür. İşlem lokal anestezik krem uygulaması ile yapılabilir.

İşlem sonrası bir yan etki yoktur. Uygulama yapılan bölgede oluşan eritem birkaç saat içinde azalarak normale döner. Uygulamanın hedefi cildi sağlığa ve gençliğe kavuşturmaktır. Hücreleri uyararak onların yeniden daha canlı ve daha taze hücre üretmesine teşvik etmektir.

Cildimizde dermaroller sonrası neler meydana gelir?

– Cildin yenilenmesi sağlanır.

– Yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etkisi oluşur.

– Gözenekli cilt yapısının azaltılmasına yardımcı olur.

– Cilt çatlaklarının görünümü azaltılır.

Yüz dışında başka nerelerde uygulanır?

Dermaroller yüz bölgesi dışında çatlak bölgelerde, selülitli bölgelerde, yüz, boyun, dekolte ve ellerde yaşlanma karşıtı etkinliği tetiklemek için uygulanabilmektedir.

Uygulama ne kadar sürmeli?

Uygulama yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Her kür 1-2 hafta aralıklarla toplam 8-10 seans uygulanır.Genellikle ilk ay haftada bir 4 seans, ikinci ay 15 gün arayla iki seans daha sonra bir ay arayla iki seans şeklinde yapılmaktadır.

Facebook Yorumları

yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest